15KPA78CA
- Mfr.Part #
- 15KPA78CA
- Datasheet
15KPA78CA
- Description
- TVS DIODE 78VWM 126.1VC P600
- Stock
- 436
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 119.7A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 15000W (15kW)
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 87.1V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 126.1V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 78V